Voleybol Direkleri Hakkında

Voleybol, ikiye ayrılmış oyun sahasında 12 kişilik iki takımın oynadığı spordur. Spor için kullanılan ana malzemeler top ve iki direk arasına gerilmiş filedir. Voleybol direkleri olmadan oyunun oynanması mümkün değildir. Voleybol, profesyonel ve amatör olarak ülkemizde oynanmaktadır. Parklarda bulunan sahalarda hobi olarak oynayan çok insan görürüz. Oyunun kuralları file üzerine kurulduğundan direkler çok önem arz eder.

Voleybol direkleri sabit ve tekerlekli olarak üretilmektedir. Sabit olanlar genellikle geniş alanlarda yere sabitlenerek kullanılır. Tekerlekli olanlar ise kısıtlı alana sahip salonlarda kullanılır. Tekerlekli direkler kullanılmadığında depoya kaldırılabilir. Yüksekliği istenildiği gibi ayarlanabilir. Yaş gruplarına veya antrenman ihtiyacına göre voleybol direkleri farklı çeşitliliktedir.

Voleybol Direği Çeşitleri

Ülkemizde en yaygın olarak yapılan sporlar arasında bulunan voleybol için üretilen direkler farklı çeşitliliktedir. Voleybol direkleri, üretildikleri malzemeye ve üretim tekniğine göre çeşitlenir. Buna göre;

  • Metal voleybol direği
  • Alüminyum voleybol direği
  • Teleskopik voleybol direği

Ana malzeme olarak metal veya alüminyum kullanılır. Yükseklik ayarlı mapalı veya sabit yükseklik flanşlı olarak üretilen voleybol direkleri sahadaki bütün ihtiyaçları karşılamaktadır. Seyyar olarak üretilen direkler kapalı ve açık alanlarda kolay kurulum imkanı sağlarlar. Maç sonrasında kaldırılıp depolanabilir. Teknik şartnameleri dikkate alınarak üretilir. Elektrostatik boyayla boyanırlar. Boya, direklerin hava şartlarından ve çevresel faktörlerden olumsuz etkilenmenin önüne geçer. Filenin kolayca gerilebilmesi için direklerde gergi mekanizması bulunur. Gergi mekanizmasında bulunan kilit sistemi filenin gerginliğini korumasını sağlar.

Metal ve alüminyum voleybol direği üretimimiz, yükseklik ayarlı mapalı veya sabit yükseklik flanşlı olarak ihtiyaçlarınızın tamamını karşılayacak çeşitliliğe sahiptir. Seyyar voleybol direkleri ile iç ve dış mekânda kolay kurulum yapabilir, etkinliklerin sonunda voleybol direklerini aynı pratiklikle kaldırabilir ve depolayabilirsiniz. Yükseklik ayarlı mapalı, alüminyum ve metal voleybol direği çeşitlerimizin hepsi uluslararası ölçü standartlarına, ayrıca üretim şartnamesine harfiyen uyularak en kaliteli malzemelerden üretilmiştir. Seneler boyunca kullanabileceğiniz, problemsiz ve pratik kullanıma sahip voleybol direği çeşitlerimiz piyasanın en avantajlı fiyatlarıyla satışa sunulmaktadır.

Voleybol Direkleri, Kapalı spor salonlarında kullanım için büyük özenle hazırladığımız yüksek kalite teleskopik voleybol direği ürünlerimiz spor ve tüm kulüplerinde antrenmanlarında, maçlarında kullanılabilecek uluslararası normlarda boyutlandırılmış ve teknik standartlara tam uygun şekilde üretilmiştir. Filenin kolayca ve son derece hızlı bir şekilde gerdirilmesini sağlayan gergi mekanizması dayanıklı kilit sistemiyle filenin gerginliğini korumasını sağlar. Elektrostatik boya sayesinde çevresel şartlardan etkilenmeyen voleybol direklerimiz uzun süreli kullanım sağlamasına karşın cazip fiyatlıdır. Toptan siparişleriniz, ürünlerimizle ilgili daha kapsamlı bilgi ve fiyat teklifi için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.