Tenis Direği – Tenis Direkleri

Tenis Direkleri Hakkında

Olimpik sporlar arasında yer alan tenis iki kişi veya iki kişilik iki takım arasında oynanır. Oyunun ana malzemeleri raket, top ve direkler arasına gerilmiş olan ağdır. Rakipler ellerindeki tenis topunu ağ üzerinden geçirerek rakibinin sahasına atmaya çalışırlar. Kurallar dahilinde atış yapan puan kazanır. En fazla puan olan oyuncu maçı kazanır.

Ortaçağ Fransa’sına dayanan tenis sporunu günümüzde her yaştan, her seviyeden her ülkeden oyuncu oynayabilmektedir. Vücudun nerdeyse bütün bölgelerini çalıştıran tenis, en keyifli spor dalları arasında yer almaktadır. Gençler arasında popüler olan sporun yapılabilmesi için tenis direkleri arasına filenin uygun gerginlikte gerilmesi gerekir. Sağlıklı tenis müsabakası yapılabilmesi için filenin doğru yükseklikte ve doğru gerginlikte olması zorunludur.

Metal Tenis Direkleri

Tenis, dikdörtgen düz bir kortta genellikle kil, çim, beton veya ahşap zemin üzerinde oynanır. Tenis kortlarının belli ölçüleri vardır. Uluslararası ölçüler dikkate alınarak yapılan kortlardaki tenis direkleri ve filesi de ona uygun olmalıdır. Tenis direkleri, sabit veya tekerlekli olarak üretilir. Geniş alana sahip tenis kortları için üretilenler genelde sabittir. Birkaç spor dalının yapıldığı alanlar için üretilenler ise tekerlekli veya ağırlık aracılığıyla sabitlenecek şekildedir.

Özel boyası sayesinde hava şartlarından etkilenmeyen, paslanmayan ve yıpranmayan metal tenis direkleri uluslararası teknik şartlara uygun olarak üretilir. Kaliteli malzeme ve titiz işçilik sayesinde direkler uzun yıllar kullanılabilir. Direklerin kurulumu kolay olup zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak fonksiyondadır.

Tenis Direği – Tenis Direkleri, Açık ve kapalı tenis kortlarında kullanılmak üzere ürettiğimiz tenis direkleri metal yapısıyla uzun yıllar sorunsuz kullanım sağlar ve kolay kurulumuyla zamandan tasarruf sağlar. Uluslararası normlarda ve ağ gergi krikosu sayesinde file gerginliğini kolay ve son derece hızlı bir şekilde ayarlamanızı sağlayan tenis direği ürünlerimiz makara dili bölümündeki titiz işçilik ve kaliteli malzeme kullanımıyla memnuniyetinizi garanti eder. Metal tenis direkleri özel boyası sayesinde hava şartlarından etkilenmeden, yıpranma ve paslanma gibi problemler görülmeden seneler boyu ilk günkü haliyle kullanım imkânı sunar.

Elektrostatik boyasıyla ve metal malzemesiyle tenis direklerimiz açık havada ve ihtiyaç halinde pratik bir sökülerek kapalı spor salonlarına taşınarak kapalı alanda da sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Teknik şartnamelere harfiyen uyarak ürettiğimiz tenis direkleri boyut ve nitelik bakımından uluslararası standartları karşılayacak kalitededir. Siparişleriniz, toptan alımlarınız için fiyat teklifi istemek ya da daha detaylı teknik bilgi için sitemiz üzerinden veya telefonla deneyimli ekibimizden dilediğiniz zaman yardım alabilirsiniz.