Hentbol Kalesi Aliminyum

Hentbol Kalesi

Hentbol Kalesi Metal

Hentbol Kalesi Hakkında

Altısı saha içinde biri kalede olmak üzere 7 oyuncuyla oynanan hentbol takım sporudur. Hentbol kalesi, 2 metre yüksekliğinde 3 metre genişliğindedir. Kalede duran hentbol kalecisi köşeye giden toplara atlamaz. Topları ellerini ve ayaklarını kullanarak gol olmasını engellemeye çalışır. Hentbol kaleleri seyyardır taşınabilir.

Kaleler sahada belirlenen çizginin tam ortasına yerleştirilir. Kaleler zemine veya arkasında bulunan sağlar bir tere sıkıca tutturulmalıdır. Kale direkleri bir üst direkle birbirlerine bağlanarak mukavemeti artırılır. Yan direkler ve üst direğin bir kenarı 8 cm kare kesitinde olur. Kalenin arkasında topun kalede kalmasını sağlayacak ağla çevrilmesi gerekir.

Hentbol Kalesi Çeşitleri

Hentbol kaleleri uluslararası standartlara uygun ölçülerde ve uygun malzemelerden üretilmesi gerekir. Üretildiği malzemeye göre hentbol kalesi çeşitleri iki tanedir. Metal ve alüminyumdur.

  • Metal hentbol kalesi: Demir profilden imal edilen metal hentbol kaleleri fiyat olarak diğerlerine göre daha uygundur. Fakat demir yapısından dolayı ağırdır. Ağırlığı taşınmasını zorlaştırdığından metal kaleler öncelikli tercih arasında değildir.
  • Alüminyum hentbol kalesi: Profilleri alüminyumdan üretilen hentbol kaleleridir. Alüminyum olmasında dolayı hafiftir, kolay taşınır. Kolay taşınabilir olması ürünü tercih edilir olmasını sağlar.

Hentbol kalelerinin uzun yıllar sorunsuz kullanılır olabilmesi için teknik şartnameye uygun olarak üretilmiş olması gerekir. Damalı ve elektrostatik boyayla boyanmış olmalıdır. Kapalı spor salonlarında kullanılacak olan hentbol kaleleri üretilirken alt kısımları plastikli olarak üretilir. Bunun nedeni alüminyum veya metal olan profillerin kapalı spor salonlarının parke zeminine zarar vermesini engellemektir. Elektrostatik fırın boyalı hentbol kaleler farklı renk seçeneklerine sahiptir.

Metal ve alüminyum hentbol kalesi ve hentbol kaleleri üretimimiz uluslararası standartlara uygun ölçülerde ve malzeme kalitesiyle uzun yıllar problemsiz kullanılabilecek şekilde üretilmektedir. Teknik şartnamelere uygun şekilde üretilmiş, damalı ve elektrostatik boyayla boyanmış hentbol kalesi fiyatları ise ürünün özelliklerine bağlı olarak değişmektedir. Alüminyum ve metal hentbol kalesi ürünlerimiz piyasanın en avantajlı fiyat seçeneklerine sahip olmakla beraber üretim kalitesiyle uzun yıllar herhangi bir sorun olmaksızın kullanılabilir.

Uluslararası standartlara uygun ölçülerde ve teknik üretim şartnameleri doğrultusunda üretilen alüminyum ve metal hentbol kalesi çeşitlerimizin alt kısımlarında kullanım yüzeyine, özellikle kapalı spor salonlarındaki parke zemine zarar vermemesi için plastik kaplama kapaklar kullanılmıştır. Elektrostatik fırın boyalı hentbol kalesi çeşitlerimiz, siparişlerinizin niteliğine bağlı olarak farklı renk seçenekleriyle hentbol kaleleri üretilebilir. Toplu alımlar için fiyat teklifi istemek üzere bizimle dilediğiniz zaman irtibat kurabileceğiniz gibi ürünlerle ilgili teknik bilgi almak ve tüm sorularınız için de ekibimizden telefonla veya sitemiz üzerinden her zaman yardım alabilirsiniz.