USA Panyalı

usa panya

Beş kişilik takımlar şeklinde elle oynan dünyada en çok oynanan oyunların başında yer alan basketbol yüksekliği FIFA tarafından belirlenmiş olan 3,05 metre yükseklikte bulunan file içerisinde topun geçmesi ile takıma sayı verilerek oynan bir oyundur. Dünyada ile defa 1891 yılında oynanmaya başlamıştır. Tek direk basketbol potası yerine o dönem şartları gereği yükseğe konulan bir kutuya top atılarak oynanmaya başlamıştır. Ancak zamanla ve gelişen teknolojiler ile tahtadan yapılan kutuların içine top atmaya sonrasında da başlı başına bir pota üretilerek oyunun kuralları ile en çok oynanan sporlar arasında yerini almayı başarmıştır.

Basketbol potaları arasında açık ya da kapalı çok sayıda alanda kullanabilir olması nedeni ile en sık kullanılan potalar arasında yer alan tek direkli basketbol potası sabit çemberlidir. Tek tip olmasına rağmen kullanılacak olan alanlarına bağlı olarak ölçüleri farklılık göstermektedir. Kullanılan malzemeler kendi aralarında içerik olarak farklıdır.

Açık alanda sabit çemberli Tek Direkli Basketbol Potası panyası 15mm akrilik cam ya da fiberglas panya olarak 2 farklı şekilde üretilsede genel ölçüleri 105×180 olarak yapılmaktadır.

Açık alan antrenman için kullanılan tek direk basketbol potalarında kullanılan panya 10mm akrilik cam ya da fiberglas panyadır. Ölçüleri ise 90×120 olarak üretilmektedir.

FIFA tarafından belirlenmiş olan standart ve ölçülerde üretilen tek direk basketbol potası 114x4mm kalınlıkta borudan yapılmaktadır. Kullanılan boru özel bir çelik borudur. Profesyonel verilen ölçü olan 105×180 ölçüsü 15mm cam panya ve hareketsiz sabit çember kullanılmaktadır.

Özel testlerden geçirilen ürünümüz tüm verilen standartlar uygulanarak yapılmış olup tek direk basketbol potası ürünümüzde testlerden başarı ile geçmiştir. CE belgeli üretilen ürünümüz için teknik tüm bilgiler müşterilerimize detaylıca aktarılmaktadır.

20 yılı aşkın süredir spor ekipmanları üreten ve satışa sunan firmamız sektördeki öncü firmalar arasında yerini korumakta her geçen gün gelişen teknolojiye ayak uydurarak hem kullanmış olduğu malzemeler ile hem de garantili ürün satışı ile tüm basketbol ekipmanları ile kaliteyi ayaklarınıza getirmektedir.

Tüm basketbol potaları, voleybol direkleri, futbol kaleleri çeşitlerinde gerek profesyonel alanlarda kullanılan ekipmanlar ile gerekse de açık alan, okul ve antrenman sahalarında kullanılması için özel olarak üretimde yapmaktadır.

Tüm sorularınız için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilir gerek ürün satış esnasında gerekse de satış sonrasında desteklerimiz ile sizlere güvenilir hizmet vermekteyiz.